Serwis korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Rok 2014 przyniósł nam istotne zmiany w zakresie szkolenia oraz uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami.
Warto zaznajomić się z nowościami, które wprowadzają tegoroczne ustawy i rozporządzenia.

Najważniejsza, a zarazem najhuczniej opisywana medialnie zmiana, to oczywiście możliwość

prowadzenia motocykla posiadając prawo jazdy kategorii „B". Należy jednak pamiętać, iż ustawa dokładnie opisuje jakim motocyklem mamy prawo się poruszać. Ma to być pojazd o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg. Należy pamiętać, że musimy posiadać prawo jazdy kategorii „B" przez okres minimum 3 lat. Oczywiście osoby posiadające prawo jazdy kat C, C+E lub D mogą również bez obaw pokusić się o jazdę na jednośladzie.

Ta istotna zmiana wzbudza szereg kontrowersji. Zachwyceni są oczywiście kursanci, którzy mogą poruszać się jednośladem bez przechodzenia szkolenia i (przede wszystkim) zdawania egzaminu.
Pojawia się jednak pewna obawa, nie tylko w środowisku szkoleniowym, ale również wśród osób zaangażowanych w Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, czy nawet wśród doświadczonych motocyklistów. Wszyscy oni obawiają się o bezpieczeństwo kierowców przesiadających się z wielośladu na jednoślad. Owszem, minimum 3 letnia praktyka w zakresie prowadzenia samochodu osobowego jest przydatna, przyzwyczaja nas do sytuacji na drodze, dzięki czemu nabieramy doświadczenia jako kierowca. Musimy jednak pamiętać, że prowadzenie motocykla diametralnie różni się od prowadzenia samochodu. Nasza umiejętność kierowania motocyklem ma znaczny wpływ na nasze bezpieczeństwo, jak również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Doświadczeni motocykliści obawiają się „zielonych" kierowców jednośladów, którzy nie będą posiadali odpowiednich umiejętności by prawidłowo zapanować nad pojazdem.
Oczywiście w takim wypadku pomocna może okazać się pomoc kolegów-motocyklistów. Jednakże poza teorią istotna jest praktyka, a tej młody motocyklista musi nabyć już niestety tylko na drodze. Ustawa nie przewiduje możliwości uczenia takich osób w ośrodkach szkolenia, dlatego jedyną możliwością dla „nowych" motocyklistów staje się ćwiczenie techniki i taktyki jazdy w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy (ODTJ), niestety na chwilę obecną w Trójmieście nie ma takiej ośrodka. W związku z tym istnieje obawa, że mało kto będzie miał czas, chęć i pieniądze udać się we wspomniane miejsce.
Dla wszystkich osób, które zamierzają korzystać z możliwości jaką daje ustawa mamy tylko jedną radę- bądźcie rozważni.

Kurs prawo jazdy bez teorii ?

Większość kursantów, zwłaszcza posiadających prawo jazdy zawodowe, np. prawo jazdy kat. C, C+E, D którzy na co dzień nie przebywają w Polsce na pewno ucieszy kolejna zmiana.
Wszystkie osoby, które zdały z wynikiem pozytywnym część teoretyczną egzaminu państwowego dowolnej kategorii po 24.08.2014r. nie muszą ponownie do niej przystępować, niezależnie za jaki czas przystąpią do części praktycznej. Obowiązujące do tej pory pół roku ważności teorii, dotoczy oczywiście osób, które zdawały ją przed wspomnianą datą, ale dla reszty kursantów oznacza to dożywotnią ważność egzaminu teoretycznego.
Dla osób robiących kurs na prawko C bądź D jest to na pewno duże udogodnienie.
Dodatkowo, pamiętajmy że od wspomnianego dnia pytania egzaminacyjne mają być jawne, chociaż na chwilę obecną nie wiadomo gdzie i jak zostaną one udostępnione.
Warto wiedzieć, że od 24 sierpnia br. egzaminator ma obowiązek przedstawić nam informację, na które pytania odpowiedzieliśmy błędnie oraz jaka jest prawidłowa odpowiedź. Warto dowiedzieć się co na teście zrobiliśmy źle, pozwoli nam to uniknąć powtarzania danych błędów w przyszłości.

Przed egzaminem.

Jeżeli po przebytym szkoleniu nie czujemy się na siłach by przystąpić do Egzaminu Państwowego z kategorii prawa jazdy, na którą uczęszczaliśmy, ustawodawca daje nam możliwość zmiany tej kategorii przy przystępowaniu do egzaminu. Od 24 sierpnia tego roku, odpowiednio:
-kończąc kurs prawa jazdy kategorii A1 możemy przystąpić do egzaminu kategorii AM;
-kończąc kurs prawa jazdy kategorii A2 możemy przystąpić do egzaminu kategorii AM lub A1;
-kończąc kurs prawa jazdy kategorii A możemy przystąpić do egzaminu kategorii AM, A1 lub A2;
To samo dotyczy kursów prawa jazdy kategorii B, kursów prawa jazdy kat. B+E, kursów prawa jazdy C, kursów prawa jazdy kat. C+E, kursów kategorii D lub D+E. W tym przypadku mamy możliwość przystąpienia do egzaminu państwowego w zakresie prawa jazdy kategorii B1, C1, C1+E, D1 lub D1+E oraz do przystąpienia do egzaminu państwowego w zakresie prawa jazdy kategorii AM.
Jest to wygoda głównie dla osób przystępujących do egzaminu w zakresie kategorii A1, A2 oraz A. Wiele osób po szkoleniu stwierdza, że nie potrzebuje poruszać się jednośladem, na którym się uczyli i wolą zdać egzamin w zakresie kategorii motocyklowej o mniejszej pojemności. Dotyczy to głównie osób, które mają problem z utrzymaniem motocykla na egzaminie państwowym na kategorię A. Pamiętajmy jednak, że ta kategoria, z której zdamy egzamin państwowy, będzie tą, z której uzyskamy uprawnienia.

Zmiany w egzaminie praktycznym na prawo jazdy od 2015 roku.

Zmianie ulega również sam egzamin praktyczny, od 1 stycznia 2015r. dodatkową umiejętnością sprawdzaną w czasie egzaminu będzie umiejętność jazdy ekologicznej. Dotyczy to wszystkich kategorii prawa jazdy oprócz kategorii motocyklowych (AM, A1, A2, A).
Kursanci muszą dokonywać zmian biegów zgodnie z zasadami energooszczędnej jazdy. Dla osób zdających egzamin państwowy z części praktycznej dla kategorii B lub B+E powinniśmy dokonywać zmiany biegu na wyższy w momencie, kiedy silnik osiągnie od 1800 do 2600 obrotów na minutę, a pierwsze cztery biegi powinny być włączone zanim pojazd osiągnie 50 km/h.
W zakresie kursu kat C, kursu kat C E, bądź też kursu kat D osoba egzaminowana powinna utrzymywać prędkość obrotową silnika w zakresie zielonego pola pracy oznaczonego na obrotomierzu pojazdu egzaminacyjnego.
Teoretyczny sposób takiej jazdy kursanci poznają odbywając kurs na prawo jazdy kat. C, C+E lub D. Osoby uczęszczające równolegle na kurs kurs kierowcy zawodowego mają możliwość poznania ekojazdy od strony praktycznej. Kursanci odbywający szkolenia kierowców zawodowych nie przejmą się raczej tymi zmianami, ponieważ taki sposób jazdy jest od nich wymagany przechodząc kurs na przewóz osób i rzeczy.
Dodatkowo kursant każdej kategorii (poza motocyklowymi) ma obowiązek korzystać z hamowania silnikiem.
Pamiętajmy jednak, że zmiana ta dotyczy osób, które zdały egzamin państwowy z części teoretycznej po wspomnianej dacie, wszystkie osoby, które uzyskały wynik pozytywny z części teoretycznej w 2014 r. obowiązuje „stary" egzamin praktyczny.

W związku z pojawiającymi się ciągle w mediach historiami o niebezpiecznych sytuacjach drogowych, jak chociażby nasza trójmiejska afera z kierowcą na Sopockim Molo, ustawodawca uznał, iż należy rozwiązać problem w zarodku. Efektem tego jest okres próbny dla prawa jazdy kategorii „B". Każdy kursant, który zda egzamin państwowy z części praktycznej kategorii „B" po 4 stycznia 2016r. otrzyma swoje prawo jazdy na okres próbny wynoszący dwa lata. W tym czasie będą go obowiązywały stosowne ograniczenia, tj. obowiązek posiadania zielonego listka na szybie, ograniczenia prędkościowe- zakaz przekraczania prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowe czy zakaz podejmowania pracy zarobkowej w charakterze kierowcy pojazdu określonego w prawie jazdy kategorii B. Osoba posiadająca takie uprawnienia będzie musiała odbyć kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, kurs taki będzie należało przejść między 4 a 8 miesiącem, licząc od dnia otrzymania prawa jazdy. Szkolenie odbywać będzie się w Ośrodkach Ruchu Drogowego (np. w PORD). Po ukończeniu kursu otrzyma się stosowne zaświadczenie ukończenia w/w zajęć, które należy przedstawić w urzędzie.

Planowane zmiany w przyszłości.

Polska Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma w planie do 2020 roku zmniejszyć ilość wypadków w Polsce o połowę. Przy powstałych zmianach w Ustawie o kierujących pojazdami z jednej strony mamy wyraźne propozycje poprawy bezpieczeństwa, jak chociażby wspominany wyżej okres próbny. Z drugiej jednak strony możliwość prowadzenia motoru dla osób niezaznajomionych ze specyfiką prowadzenia takiego pojazdu daje dużo do myślenia na temat bezpieczeństwa w ruchu.
Polsce marzy się tak zwana Wizja ZERO, czyli zredukowanie do zera liczby wypadków na drogach. Można to osiągnąć tylko wtedy, kiedy na drodze pojawiać będą się świadomi i obeznani w przepisach kierowcy. Wybierając ośrodek szkolenia bierzmy pod uwagę jego renomę i sposób prowadzenia zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Dotyczy to nie tylko kursów prawa jazdy, ale również kursów kwalifikacji wstępnej, kwalifikacji wstępnej przyspieszonej czy szkoleń okresowych kierowców. Dzięki temu ze spokojem wyjedziemy na drogę wiedząc, że to czego nas nauczono pomoże nam dobrze i bezpiecznie pokonywać trudności na drodze.

Na podstawie Ustawy z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju poz. 594 z dnia 9 maja 2014r, zmieniającego rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach.


Dlaczego warto wybrać Ośrodek Szkolenia Kierowców POLDEK?

Odpowiedź jest prosta – to My szkolimy profesjonalistów.

Jesteśmy jedynym ośrodkiem w woj. pomorskim, który kształci kierowców nieprzerwanie od 1996 roku,
a od 2013 roku również instruktorów nauki jazdy, dzięki spełnieniu dodatkowych wymagań jako tzw. SUPER OSK.

Do Twojej dyspozycji jest między innymi:
Nauka jazdy pojazdy szkoleniowe

Nowoczesna flota pojazdów

Motory, skutery, samochody osobowe, samochody ciężarowe oraz autobus czekają na Ciebie. Spełniają one normy emisji spalin i zapewniają wyjątkowy komfort nauki. Stale modernizujemy naszą flotę. Nasi pracownicy dbają o to, aby pojazdy były czyste oraz w doskonałym stanie technicznym, co zapewnia niską awaryjność, a także bezpieczeństwo podczas nauki jazdy. Nasze auta są tożsame z tymi, w których będziesz zdawał egzamin państwowy w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego, co przyczyni się do pozytywnego wyniku.
Kompleksowe szkolenie kierowców

Kompleksowe szkolenie

Nauka w naszym ośrodku to nie tylko kursy prawa jazdy. Specjalizujemy się w szkoleniu zawodowców. Z nami zdobędziesz uprawnienia do prowadzenia pojazdów, kwalifikacje do przewozu rzeczy i/lub osób, niezbędne umiejętności i wiedzę o przewozie materiałów niebezpiecznych. Wykonując pracę konieczne będzie odnowienie uprawnień biorąc udział np. w szkoleniach okresowych kierowców lub warsztatach doskonalenia zawodowego instruktorów nauki jazdy, podczas których również jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Nowy zawód

Nowy zawód

Z nami zdobędziesz nowy zawód i zyskasz poszukiwane uprawnienia na rynku pracy. Specjaliści oraz osoby z odpowiednimi umiejętnościami są niezmiennie poszukiwani przez pracodawców. Prawo jazdy kategorii B to podstawowe kryterium wymagane w wielu firmach. Zawodowe prawo jazdy otwiera wiele możliwości na dobrze płatne zajęcie. Bycie kierowcą to jednak nie wszystko. Świadectwo kwalifikacji do przewozu rzeczy i/lub osób, ADR, instruktor nauki jazdy to może być rozwiązanie dla Ciebie.
Szkolenie okresowe

Odnowienie uprawnień

Praca w zawodzie wymaga doskonalenia umiejętności i podnoszenia kwalifikacji. Kierowca lub instruktora nauki jazdy jest obarczony aby zdolności te były na jak najwyższym poziomie. Ustawodawca nakłada obowiązek udziału w cyklicznych szkoleniach. Dla kierowcy zawodowego szkolenie okresowe jest obowiązkowe co 5 lat, a instruktor musi do 7 stycznia każdego roku wziąć udział w warsztatach doskonalenia zawodowego. Nasze szkolenia są zawsze realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Stawiamy na jasne zasady! Brak ukrytych opłat i jakość. Oferujemy konkretne szkolenie w atrakcyjnej cenie.

Wysoki poziom usług edukacyjnych oraz ich efektów znalazł uznanie w otrzymanych akredytacjach i nowych rozwiązaniach które możemy zaproponować.

Dołącz do naszych zadowolonych klientów!

 

Kurs prawa jazdy kat. C lub C+E to szansa na zdobycie uprawnień cenionych na rynku pracy.

Nauka jazdy jest prowadzona przez doświadczonych instruktorów.

kat c big

Cena kursu prawa jazdy kat. C lub C+E od 4350 zł

Na kurs prawa jazdy kategorii C może się zapisać osoba, która ukończyła 21 lat lub na 3 miesiące wcześniej. Jeśli widzisz się w przyszłości w zawodzie kierowcy, ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Posiadając prawo jazdy kategorii C będziesz mógł kierować pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony (oprócz autobusu), a także ciągnikiem rolniczym oraz pojazdem wolnobieżnym. Jeśli chcesz ubiegać się o kategorię C musisz posiadać prawo jazdy kategorii B. W naszej ofercie znajdziesz również, kursy na kwalifikacje wstępne dla zawodowych kierowców. Sprawdź promocję na Pakiety szkoleń!
Poznaj wymagania i szczegóły kursu
 kategorii C  lub kategorii C+E

Potrzebujesz prawo jazdy innej kategorii? Wybierz naukę jazdy w odpowiednim pojeździe.

B flota

Kurs prawa jazdy kat. B od 2850 zł

To najpopularniejsza kategoria prawa jazdy w Polsce, uprawniająca do poruszania się po drogach publicznych autami osobowymi. Aby ją uzyskać trzeba mieć ukończone 18 lat. Można jednak zapisać się na kurs już na 3 miesiące prze osiągnięciem pełnoletniości, ale za pisemną zgodą rodziców. Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony ( z wyjątkiem autobusu i motocykla), a także ciągnikiem rolniczym oraz pojazdem wolnobieżnym.
Poznaj szczegóły
kursu kategorii B

 

BE flota

Kurs prawa jazdy kat. B+E 2300 zł

Prawo jazdy w tej kategorii może uzyskać wyłącznie osoba pełnoletnia, która posiada prawo jazdy kategorii B. Prawo jazdy w kategorii B + E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów, który jest złożony z pojazdu określonego w kategorii B oraz przyczepy, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 t. Prawo jazdy tej kategorii uprawnia też do poruszania się ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami). Szkolenie obejmuje 15 godzin nauki jazdy.
Poznaj szczegóły
kursu kategorii B+E

 

d flota

Kurs prawa jazdy kat. D od 4500 zł

Kurs przeznaczony jest dla osób, które swoja przyszłość wiążą z byciem zawodowym kierowcą. Zapisać mogą się osoby, które ukończyły lub w ciągu najbliższych trzech miesięcy ukończą 24 lata. Kategoria D daje uprawnienia do kierowania autobusem. Aby zapisać się na kurs, trzeba już posiadać prawo jazdy kategorii B. Jeśli masz dodatkowo prawo jazdy kategorii C, kurs potrwa krócej i zapłacisz za niego sporo mniej. Szkolenie to 40h lub 60h nauki jazdy w zależności od posiadanej kategorii prawa jazdy.
Poznaj szczegóły
kursu kategorii D

Cenisz wolność i wiatr we włosach?
Kurs prawa jazdy na motor, to może być rozwiązanie dla Ciebie!
Wybierz kategorię odpowiednią dla dla Twoich potrzeb i możliwości.

motocykl kat.A

Kurs prawa jazdy kat. A  3200 zł

Z tą kategorią możesz wsiąść na pełnowymiarowe motocykle i zostać prawdziwym królem szos. Aby ją uzyskać, trzeba mieć co najmniej 20 lat, ale i to jest obwarowane dodatkowymi warunkami. Nieograniczony rodzaj motocykli ale ograniczenia wiekowe. Kategoria A uprawnia do poruszania się wszystkimi motocyklami, bez względu na pojemność silnika czy moc. O ten rodzaj prawa jazdy może ubiegać się osoba, która:
- ukończyła 20 lat i dodatkowo co najmniej od dwóch lat posiada prawo jazdy kategorii A2;
- ukończyła 24 lata, jeśli nie posiada prawa jazdy w kategorii A2 lub ma je krócej niż od dwóch lat.
Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku można zapisać się na kurs 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku. Jest to czas, w jakim prowadzone są kursy – zanim uczestnik kursu przystąpi do egzaminu w ośrodku egzaminacyjnym, na pewno zdąży uzyskać wymagany wiek
Poznaj szczegóły
kursu kategorii A

 

Nie spełniasz wymogów kat. A? Wybierz inną kategorię motocykla.

motocykl kat.A2

Kurs prawa jazdy kat. A2 3200 zł

Nowość, wprowadzona w znowelizowanej ustawie o ruchu drogowym, która weszła w życie 19 stycznia 2013 roku. To drugi stopień to prawdziwego, ciężkiego sprzętu motocyklowego. W tej kategorii granicą jest nie pojemność skokowa silnika, a moc maszyny. O prawo jazdy w kategorii A2 można ubiegać się po ukończeniu 18 roku życia. Na kurs można zapisać się na 3 miesiące przed osiemnastymi urodzinami, po przedstawieniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna.
Poznaj szczegóły
kursu kategorii A2
motocykl kat.A1

Kurs prawa jazdy kat. A1  3200zł

Nowa kategoria, wprowadzona wraz ze znowelizowaną ustawą o ruchu drogowym, która weszła w życie 19 stycznia 2013 roku. O kategorię A1 mogą ubiegać się osoby po ukończeniu 16 roku życia, jednak na kurs można zapisać się na 3 miesiące przed 16-tymi urodzinami – oczywiście za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Kurs na prawo jazdy kategorii A1 obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin praktycznej nauki jazdy.
Poznaj szczegóły
kursu kategorii A1
motocykl kat.AM

Kurs prawa jazdy kat. AM 1500 zł

Kurs obejmuje 6 godzin teoretycznych oraz 5 godzin jazd. Prawo jazdy kategorii AM można otrzymać od 14 lat. Na kurs może zapisać się osoba na 3 miesiące przed podanym wiekiem za wcześniejsza zgodą rodzica lub opiekuna. Uprawnia do prowadzenia motoroweru oraz czterokołowca lekkiego.Kategoria AM prawo jazdy zastąpiła uprawnienia znane wcześniej jako karta motorowerowa. Jeśli nie ukończyłeś 18 roku życia to wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.
Poznaj szczegóły
kursu kategorii AM

Nie czekaj! Prześlij swoje zgłoszenie na kurs prawa jazdy przez internet.

Zapisz się online

Kwalifikacja wstępna przyspieszona to jedno z obowiązkowych szkoleń dla kierowców zawodowych chcących wykonywać transport drogowy.

W zależności od terminu uzyskania uprawnień należy wybrać odpowiedni kurs na przewóz rzeczy i/lub osób.

kwalifikacja big
Kwalifikacja wstępna
przyspieszona
Bycie kierowcą zawodowym to przede wszystkim pewna praca, wiążąca się również z dobrymi zarobkami. Jeśli planujesz w przyszłości zajmować się transportem osób czy też rzeczy, to musisz wiedzieć, że posiadanie tylko odpowiedniej kategorii prawa jazdy nie jest wystarczające. Niezbędne jest również przejście odpowiednich szkoleń. Jednym z nich jest kwalifikacja wstępna przyspieszona. Pozwala ona nabyć kwalifikacje osobom, które planują rozpoczęcie pracy jako kierowca zawodowy.

 

Masz jakieś wątpliwości, pytania, nie wiesz jakie szkolenie wybrać?

Napisz do nas

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego tel. 58 340 86 06 lub wizyty w biurze ośrodka.

 

Kwalifikacja
wstępna
Kwalifikacja wstępna jest przeznaczona dla tych kierowców, którzy chcą zająć się zawodowo przewozem osób lub rzeczy. Szkolenie obejmuje 260 godzin lekcyjnych z zajęć teoretycznych oraz 20 godzin zajęć praktycznych. Obowiązkowe badania lekarskie oraz psychologiczne musisz zrobić przed kursem lub w czasie jego trwania. Kwalifikacja wstępna jest przeznaczona dla osób, które uzyskały uprawnienia w kategorii C, C+E, C1, C1+E – po 10 września 2009 roku lub D, D+E, D1, D1+E po 10 września 2008 roku.

 

Kwalifikacja wstępna
uzupełniająca
Jeżeli uzyskałeś uprawnienia w kat. C, C1 po 10.09.2009r. lub D, D1 po 10.09.2008r. i które zdały już egzamin państwowy z Kwalifikacji Wstępnej. Aby uzyskać uprawnienia powinieneś ukończyć kwalifikację wstępną uzupełniającą, przejść pozytywnie badania lekarskie oraz psychologiczne,zdać egzamin państwowy. Każdy uczestnik, który zakończy egzamin z pozytywnym wynikiem, otrzyma Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej. Szkolenie składa się z 65 godzin teoretycznych oraz 5 godzin praktycznych.

 

Kwalifikacja wstępna
uzupełniająca przyspieszona
Po ukończeniu szkolenia, możesz przystąpić do egzaminu teoretycznego, który składa się wyłącznie z części specjalistycznej dobranej w zależności od posiadanej kategorii prawa jazdy. Pozytywny wynik oznacza otrzymanie Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej. Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona jest przeznaczona dla osób, które posiadają uprawnienia w kategorii C, C1 , D, D1 uzyskane po 10 września 2009 roku oraz zdały już egzamin państwowy z Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej.

 

Zadbaj o to aby uprawnienia jakie posiadasz były aktualne.

szkolenie okresowe
Szkolenie okresowe
Jeżeli pracujesz jako kierowca zawodowy, musisz mieć na uwadze, że Twoje uprawnienia nie będą obowiązywały na zawsze. Co 5 lat każdy kierowca zawodowy zobowiązany jest do przejścia szkoleń okresowych. Wynika to z ustawy, która nakłada na kierowców obowiązek regularnego szkolenia się i potwierdzania posiadanych umiejętności. Termin ten każdy może łatwo sprawdzić na swoim dokumencie prawa jazdy, przy punkcie 10. Kierowco pamiętaj! Zaniechanie szkolenia okresowego przed upływem 5 lat może skutkować utratą wszystkich zdobytych przez Ciebie uprawnień.

Kurs na instruktora nauki jazdy szansą na nowy zawód.

Jeśli jesteś instruktorem nauki jazdy u nas odnowisz uprawnienia.

warsztaty instroktorow

Warsztaty doskonalenia zawodowego instruktora nauki jazdy

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o Kierujących Pojazdami każdy instruktor nauki jazdy lub wykładowca jest zobowiązany do corocznego uczestniczenia w trzydniowych warsztatach doskonalenia zawodowego, prowadzonych przez ośrodek, który posiada akredytację potocznie nazywaną „Super OSK". Biorąc udział w organizowanych przez nas warsztatach masz pewność, że zajęcia będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami według najwyższych standardów nauczania. Posiadane uprawnienia pozwalają nam na organizowanie warsztatów dla instruktorów nauki jazdy.
Poznaj szczegóły
odnów uprawnienia
 
kurs instruktora

Kurs instruktora nauki jazdy lub wykładowcy od 1900 zł

Lubisz jeździć i chciałbyś się podzielić swoją pasją z innymi? Jeśli odpowiedzią na te pytania jest „tak", to praca jako instruktor nauki jazdy będzie dla Ciebie idealna. Bycie instruktorem to nie tylko nauczanie o przepisach, ale też o byciu odpowiedzialnym kierowcą. Uzyskanie uprawnień instruktora daje możliwość zdobycia stałej pracy, dodatkowego płatnego zajęcia lub otworzenia własnej szkoły jazdy. Instruktor nauki jazdy utrwala i rozwija umiejętności swoich kursantów podczas ćwiczeń praktycznych, przygotowuje do bezpiecznego poruszania się po drogach oraz egzaminu państwowego.
Poznaj szczegóły
kursu na instruktora
 

Dla kierowców zawodowych polecamy szkolenie ADR. 

ADR

Kurs ADR przewóz materiałów niebezpiecznych od 300 zł

Szkolenia ADR powinno zainteresować kierowców zawodowych, którzy chcą podnieść kwalifikacje i wykonywać przewóz drogowy materiałów niebezpiecznych. U nas możesz wziąć udział w kursie podstawowym lub specjalistycznym w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych oraz odnowić posiadane uprawnienia. Kurs ADR cysterny to jedno z najczęściej wybieranych szkoleń, ponieważ z uzyskanymi uprawnieniami jest łatwiej znaleźć dobrą pracę. Wybierając nasz ośrodek masz pewność, że szkolenie jest prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Poznaj szczegóły
kursu ADR

Nauka jazdy w Gdańsku z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań pod okiem doświadczonych instruktorów.

Dbamy o dobrą atmosfrę podczas nauki. Minimalizujemy stres, maksymalizujemy efekty.

yt
Specjalnie dla naszych kursantów udostępniamy na naszym kanale w serwisie YouTube filmy przedstawiające różne aspekty nauki jazdy. Zgodnie z informacjami jakie otrzymujemy, zobaczenie np. manewrów jakie należy wykonać wraz z umiejętności zdobytymi podczas kursu znacznie redukuje stres podczas egzaminu. Jeśli masz sugestię co do treści które chciałbyś zobaczyć, napisz do nas a postaramy się pomóc. Zapraszamy również do komentowania i subskrypcji :)
Akredytacja Pomorskiego Kuratorium Oświaty

Szkolenie okresowe w dowolnym tempie

Otrzymałeś prawo jazdy kategorii C do 10.10.2009 r. lub prawo jazdy kategorii D do 10.10.2008 r.. Jeżeli tak to ustawodawca zobowiązał Cię do odbycia 35-godzinnego szkolenia okresowego uprawniającego do dalszego wykonywania zawodu. To kłopot? Wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców oferujemy odbycie 35-godzinnego kursu indywidualnego, który obywa się z wykorzystaniem komputerów pod okiem trenera-wykładowcy. Dopasuj szkolenie do swoich możliwości.
Akredytacja Pomorskiego Kuratorium Oświaty

E-kursy- Teoria w domu

Uczysz się teorii tam gdzie chcesz! Wykorzystując platformę e-learningową masz dostęp do pełnej bazy oficjalnych testów, czyli takich, jakie pojawią się na państwowym egzaminie. E-kurs jest dostosowany do pracy na urządzeniach mobilnych jak tablety lub smartfony. W każdej chwili możesz wracać do przerobionych zadań i testów, by sprawdzić i utrwalić wiadomości. Oczywiście nasi instruktorzy są do Twojej dyspozycji jeśli będziesz miał pytania lub wątpliwości.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Napisz do nas
zadzwoń na numer 58 340 86 06 lub odwiedź w biurze ośrodka.
POLDEKOśrodek Szkolenia Kierowców
ul. Pilotów 3
80-460 Gdańsk
 
Nip: 5841962906
Regon: 191087435
 
tel.: 58 340 86 06
tel. kom.: 601 615 628, 697 618 135
 
e-mail: biuro@poldek.pl

 

Numer konta ING Bank Śląski
04 1050 1764 1000 0022 3498 7168

Biuro oraz sala wykładowa
Gdańsk - Zaspa, ul. Pilotów 3
80-460 Gdańsk
(Dom Kultury 'Młyniec' pok. 10)

Plac manewrowy
Gdańsk - Orunia ul. Sandomierska
(obok Ośrodka Egzaminowania PORD)

Biuro czynne
pn, wt, czw: 8:00 - 16:00
śr, pt : 8:00 - 19:00

 

Zajęcia dla kat. B
śr, pt : 17:00 - 20:00
Możliwe jest również indywidualne nauczanie, dostosowane do potrzeb każdego z naszych kursantów.

Dołącz do nas!

Facebook

Współpraca
polski klaster edukacyjny c rzetelna firma mono logo zak mono logo cos Fundacja Zapobiegania Wypadkom Drogowym