Serwis korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Kurs prawa jazdy kat. A2

Nowość, wprowadzona w znowelizowanej ustawie o ruchu drogowym, która weszła w życie 19 stycznia 2013 roku. To drugi stopień to prawdziwego, ciężkiego sprzętu motocyklowego. W tej kategorii granicą jest nie pojemność skokowa silnika, a moc maszyny.

Cena kursu: 2000 zł
Jazdy dodatkowe: 100 zł

Cena kursu dla posiadających już kategorię A1 prawa jazdy: 1000 zł

O prawo jazdy w kategorii A2 można ubiegać się po ukończeniu 18 roku życia. Na kurs można zapisać się na 3 miesiące przed osiemnastymi urodzinami, po przedstawieniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna.

W cenę kursu wliczone są: materiały szkoleniowe (płyta CD+ podręcznik) oraz Egzamin Wewnętrzny (z teorii i praktyki).

Kategoria A2 uprawnia do poruszania się po drogach publicznych:

- motocyklem o mocy nie przekraczającej 35 kW oraz stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg,

- motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW

- pojazdami określonymi dla kategorii AM

Kompleksowo przekazana teoria

Kurs na kategorię A2 obejmuje 30 godzin teoretycznych oraz 20 godzin nauki jazdy. Podczas zajęć teoretycznych poznasz zasady ruchu drogowego, nie tylko te, które są niezbędne do poruszania się na motocyklu. Nauczysz się też zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych wykładowców, którzy dbają o najwyższe standardy nauczania. Wykłady odbywają się w doskonale wyposażonych salach, w niewielkich grupach, dzięki czemu każdy uczestnik kursu traktowany jest indywidualnie i może liczyć na zdobycie kompleksowej wiedzy. Prowadzący zajęcia służy swoim doświadczeniem i radą, odpowiadając na wszystkie pytania uczestników. Podczas zajęć teoretycznych gwarantujemy bezpłatne materiały szkoleniowe.

Praktyczna, bezpieczna jazda

Po zajęciach teoretycznych uczestników kursów czeka przyjemniejsza część nauki – nauka jazdy. Poznasz na nich budowę i funkcjonowanie motocykla oraz odbędziesz pierwsze jazdy po mieście. Nauczysz się bezpiecznego poruszania w przestrzeni miejskiej, omijania zagrożeń oraz wykonywania zadań, które najczęściej pojawiają się na egzaminie. Jazdy odbywają się na nowoczesnym, bezawaryjnym sprzęcie, takim samym, na jakim później przeprowadzany jest egzamin państwowy.

Egzamin wewnętrzny zdasz bez problemu

Każdy kurs kończy się egzaminem wewnętrznym, który jest pierwszym sprawdzianem wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie nauki. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra i doskonałe standardy nauczania sprawiają, że zdawalność testów wewnętrznych jest u nas na bardzo dobrym poziomie. Po pozytywnym zaliczeniu testów wewnętrznych otrzymasz zaświadczenie, z którym możesz udać się do ośrodka egzaminacyjnego i ustalić termin egzaminu państwowego.

Cena egzaminu: 180 zł (praktyka) oraz 30 zł (testy teoretyczne)

Sprawdz inne kursy:

Kursy prawa jazdy motocyklowe:

Kurs prawa jazdy na samochód osobowy:

Kurs prawa jazdy na samochód ciężarowy:

Kurs prawa jazdy na autobus: