Serwis korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Kurs prawa jazdy kat. AM

Kurs obejmuje 6 godzin teoretycznych oraz 5 godzin jazd. Prawo jazdy kategorii AM można otrzymać od 14 lat. Na kurs może zapisać się osoba na 3 miesiące przed podanym wiekiem za wcześniejsza zgodą rodzica lub opiekuna. Uprawnia do prowadzenia motoroweru oraz czterokołowca lekkiego.

Cena kursu: 1500 zł
Jazdy dodatkowe: 180 zł

Jazdy dodatkowe dla każdej kategorii należy wykupić w ilości min. 2 godzin.

W cenę kursu wliczone są: materiały szkoleniowe (płyta CD+ podręcznik) oraz Egzamin Wewnętrzny (z teorii i praktyki).

Prawo jazdy od 14 lat

Kategoria AM prawo jazdy zastąpiła uprawnienia znane wcześniej jako karta motorowerowa . Została wprowadzona zgodnie z nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami od 19 stycznia 2013 r. Minimalny wiek kiedy możesz zapisać się na kurs to na 3 m-ce przed ukończeniem 14 lat. Jeśli nie ukończyłeś 18 roku życia to możesz uzyskać prawo jazdy kategorii AM za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna. Prawo jazdy kategorii AM jest wydawane na okres 15 lat. Termin ten może ulec skróceniu, o ile wynika to z orzeczenia lekarskiego. Ci, którzy już posiadają kartę motorowerową i ukończyli 14 lat, podlegają płatnej wymianie karty na prawo jazdy AM z pominięciem egzaminu państwowego. Posiadanie jakiejkolwiek innej kategorii prawa jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdów określonych w kat. AM. Jeśli pełnoletność uzyskałeś po 19 stycznia 2013 roku i nie posiadasz żadnych uprawnień do kierowania pojazdami a chcesz poruszać się w ruchu drogowym np. skuterem, przepisy obligują Cię do uzyskania tej kategorii prawa jazdy.

Kategoria AM prawa jazdy pozwala na prowadzenie pojazdów

Motorower (np. skuter), czyli pojazd dwu lub trójkołowy zaopatrzony w silnik o pojemności nieprzekraczającej 50 cm ³ lub w silnik elektryczny o mocy nie większej, niż 4 kW , którego cechy konstrukcyjne ograniczają prędkość jazdy do 45 km /hCzterokołowiec lekki (np. quad), jest to pojazd, którego masa własna nie przekracza 350 kg, zaś cechy konstrukcyjne ograniczają prędkość jazdy do 45 km / h.

Kierujący motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem oraz osoba przewożona tego typu pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych spełniających właściwe warunki techniczne.

Co obejmuje kurs prawa jazdy kategorii AM

U nas z uwagi na rozległość zagadnień jakie musisz przyswoić dostajesz w tej samej cenie 30 godzin zajęć teoretycznych. Nauczymy Cię przepisów ruchu drogowego, zaznajomisz się z budową oraz wyposażeniem motoroweru. Przekażemy Ci informacje dotyczące odpowiedniego ubioru na motorower oraz nauczysz się udzielać Pierwszą Pomocy Przedmedyczną. Z uwagi na to, że wykłady prowadzone są nie tylko pod kątem pojazdów jednośladowych otrzymasz wiele informacji dotyczących Techniki Jazdy. Wyjaśnimy Ci czym jest pojęcie między gazu, przeciwskrętu, dosiadu, przeciw wagi, dociążanie i odciążanie koła. Kolejnym krokiem do zdobycia prawa jazdy będzie 5 godzin zajęć praktycznych. Wtedy wielu z Was będzie miało swój pierwszy kontakt z motorowerem. Pierwsza jazda zostaje w pamięci na bardzo długo i na pewno każdy będzie ją wspominał z uśmiechem na twarzy w swojej dalszej przygodzie z motoryzacją. Doświadczony instruktor pokaże Ci jak wykonywać poszczególne zadania które będziesz musiał zaliczyć na egzaminie państwowym. Aby przywyknąć do poruszania się w ruchu drogowym udasz się na jazdę po mieście, pomoże Ci to również zapoznać się z trasą egzaminacyjną.

Egzamin na kategorię AM prawo jazdy

Ukoronowaniem kursu będzie egzamin wewnętrzny za którego pozytywne zaliczenie otrzymasz zaświadczenie ukończenia kursu kategorii AM prawa jazdy. Z tym dokumentem możesz udać się do ośrodka egzaminowania (Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego ul. Równa 19/ 21, Gdańsk- zobacz na mapie) i ustalić termin egzaminu państwowego. Aby przystąpić do egzaminu na prawo jazdy kat. AM należy posiadać paszport lub dowód tymczasowy. Opłaty za egzamin to 200 zł jazda praktyczna oraz 50 zł testy teoretyczne.

 

Sprawdz inne kursy:

Kursy prawa jazdy motocyklowe:

Kurs prawa jazdy na samochód osobowy:

Kurs prawa jazdy na samochód ciężarowy:

Kurs prawa jazdy na autobus: