Serwis korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Kurs prawa jazdy kat. A

Z tą kategorią możesz wsiąść na pełnowymiarowe motocykle i zostać prawdziwym królem szos. Aby ją uzyskać, trzeba mieć co najmniej 20 lat, ale i to jest obwarowane dodatkowymi warunkami.

Cena kursu: 2000 zł
Jazdy dodatkowe: 100 zł

W cenę kursu wliczone są: materiały szkoleniowe (płyta CD+ podręcznik) oraz Egzamin Wewnętrzny (z teorii i praktyki).

Nieograniczony rodzaj motocykli, ograniczenia wiekowe

Kategoria A uprawnia do poruszania się wszystkimi motocyklami, bez względu na pojemność silnika czy moc. O ten rodzaj prawa jazdy może ubiegać się osoba, która:

- ukończyła 20 lat i dodatkowo co najmniej od dwóch lat posiada prawo jazdy kategorii A2

- ukończyła 24 lata, jeśli nie posiada prawa jazdy w kategorii A2 lub ma je krócej niż od dwóch lat

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku można zapisać się na kurs 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku. Jest to czas, w jakim prowadzone są kursy – zanim uczestnik kursu przystąpi do egzaminu w ośrodku egzaminacyjnym, na pewno zdąży uzyskać wymagany wiek.

Prawo jazdy kategorii A wydawane jest maksymalnie na 15 lat. Jednak w orzeczeniu lekarskim lekarz może wpisać krótszy termin.

Są jednak pewne wyjątki, gdy prawo jazdy można uzyskać już po uzyskaniu pełnoletniości. Mogą się o nie starać po ukończeniu 18 lat funkcjonariusze wojska, straży pożarnej, policji i straży granicznej.

Efektywna nauka w małych grupach

Kurs na prawo jazdy kategorii A obejmuje 30 godzin nauki teoretycznej oraz 20 godzin zajęć praktycznych, czyli jazd po placu manewrowym i w przestrzeni miejskiej. Podczas zajęć teoretycznych kursanci poznają podstawowe i szczegółowe zasady ruchu drogowego, nie tylko te dotyczące motocykli. Poznają też budowę i funkcjonowania różnego typu motocykli. Nauczą się też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasz ośrodek oferuje wszystkim kursantom komfortowe warunki do zdobywania wiedzy – zajęcia prowadzimy w doskonale wyposażonych salach, w niewielkich grupach, dzięki czemu każdy kursant jest traktowany indywidualnie. Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy, którzy są na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. Służą kursantom swoją wiedzą, doświadczeniem i pomocą, jeśli jakaś kwestia jest niezrozumiała. Dodatkowo zapewniamy bezpłatne materiały szkoleniowe.

Bezpieczna jazda po mieście

Po nauce teoretycznej przyjdzie czas na praktykę – czyli jazdę po mieście. Kursanci pod doświadczonym okiem instruktora będą uczyć się poruszać w przestrzeni miejskiej i naucza się radzić z najczęstszymi problemami wynikającymi z bycia uczestnikiem ruchu. Opanują też wszystkie umiejętności, jakie są wymagane na egzaminach w ośrodku egzaminacyjnym.

Po zakończeniu nauki nasz ośrodek przeprowadza testy wewnętrzne, które podsumowują dotychczasową naukę, a ich pozytywne przejście uprawnia do podejścia do egzaminu państwowego. Kto nie czuje się na siłach, może wykupić dodatkowe godziny jazdy, podczas których opanuje do perfekcji te umiejętności, z którymi dotychczas ma problem.

Po zakończeniu nauki w naszej szkole wystarczy wziąć zaświadczenie o pozytywnym przejściu testów i ustalić termin egzaminu w ośrodku egzaminowania kierowców.

Egzamin państwowy opłaty:

Egzamin teoretyczny (testy): 30 zł
Egzamin praktyczny: 180 zł
Zgodnie z obowiązującymi cennikiem Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego (Aktualny cennik dostępny tutaj)

Wymagane dokumenty:
  • zdjęcie szt. 1 (wymagania)
  • oświadczenie od rodziców (jeżeli jesteś niepełnoletni)(pobierz)
  • pozytywne orzeczenie lekarskie
  • profil kandydata na kierowcę (PKK)

Sprawdz inne kursy:

Kursy prawa jazdy motocyklowe:

Kurs prawa jazdy na samochód osobowy:

Kurs prawa jazdy na samochód ciężarowy:

Kurs prawa jazdy na autobus: