Serwis korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Kwalifikacja wstępna

Marzysz o tym, żeby pracować jako kierowca? Zdobyłeś już wszystkie wymagane kategorie prawa jazdy? Musisz mieć na uwadze, że to nie jest wystarczające. Konieczne jest przejście kwalifikacji wstępnej, która zapewni zdobycie niezbędnych uprawnień do wykonywania pracy jako kierowca zawodowy.

Cena kursu: 5800 zł. Przy większych grupach możliwa negocjacja ceny!

Kwalifikacja wstępna jest przeznaczona dla osób, które uzyskały uprawnienia w kategorii:
- C, C+E, C1, C1+E – po 10 września 2009 roku
- D, D+E, D1, D1+E – po 10 września 2008 roku

Aby ukończyć kwalifikację wstępną z pozytywnym wynikiem oraz zdobyć nowe zakres uprawnień zawodowych należy:
- ukończyć kwalifikacje wstępną składającą się z 280 godzin zajęć (260 godzin teoretycznych oraz 20 godzin praktycznych),
- odbyć badania lekarskie i psychologiczne przed przystąpieniem do szkolenia,
- zdać egzamin państwowy w formie testu, złożonego z 30 pytań (do każdego pytania są trzy odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa).
Każdy kursant, który uzyska pozytywny wynik z egzaminu państwowego, otrzyma Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej.

Od 6 kwietnia 2022 roku  osoby ubiegającej się o wpis w prawie jazdy kodu 95  muszą posiadać Profil Kierowcy Zawodowego (PKZ) - to elektroniczny dokument, generowany w systemie przez wydział komunikacji. Dokument będzie niezbędny do rozpoczęcia kursu  na przewóz rzeczy/osób oraz przystąpienia do egzaminu po zakończonym kursie kwalifikacyjnym.

Profesjonalne i szczegółowe szkolenia.

Kwalifikacja wstępna jest przeznaczona dla tych kierowców, którzy chcą zająć się zawodowo przewozem osób lub rzeczy. Szkolenie obejmuje 260 godzin lekcyjnych z zajęć teoretycznych oraz 20 godzin zajęć praktycznych. Obowiązkowe badania lekarskie oraz psychologiczne musisz zrobić przed kursem lub w czasie jego trwania. Podczas zajęć nauczyciele przekazują uczestnikom wiedzę dotyczącą prawidłowego kierowania pojazdem, przepisów bezpieczeństwa, właściwości technicznych pojazdów oraz bezpiecznego przewozu osób i rzeczy. Przedstawiane są również najważniejsze zasady sprawnej i prawidłowej obsługi logistyki, która ma bardzo duże znaczenie w spedycji i transporcie drogowym.

Z naszą pomocą zdobędziesz nowe, cenne kwalifikacje!

Każdy uczestnik, który ukończy szkolenie kwalifikacji wstępnej, ma umożliwione podejście do egzaminu teoretycznego. Egzamin to test, który składa się z części ogólnej, dla wszystkich kierowców oraz części specjalistycznej, dobieranej w zależności od posiadanej kategorii prawa jazdy. Jak tylko zaliczysz egzamin z pozytywnym wynikiem, otrzymasz Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej. Taki dokument ważny jest przez 5 lat. Po upływie tego okresu konieczne jest przystąpienie do szkolenia okresowego. Ważną kwestią jest też to, że po uzyskaniu Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej powinieneś jak najszybciej wybrać się do Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miejskim w Twoim miejscu zamieszkania. Tam zostanie dokonany odpowiedni wpis w Twoje prawo jazdy, który potwierdzi poszerzenie zdobytych przez Ciebie uprawnień.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą OSK „POLDEK" dotyczącą kwalifikacji wstępnej przyspieszonej oraz wymaganych później szkoleń okresowych. Zapewniamy, że z nami zdobędziesz kwalifikacje zawodowe na najwyższym poziomie.


Sprawdz inne kursy:

Kursy prawa jazdy motocyklowe:

Kurs prawa jazdy na samochód osobowy:

Kurs prawa jazdy na samochód ciężarowy:

Kurs prawa jazdy na autobus: