Serwis korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Kierowca zawodowy- zawód deficytowy?

Targi pracy Gdańsk

Najnowsze badania przeprowadzane dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku wskazują jednoznacznie, iż w naszym województwie brakuje rzemieślników. W gronie zawodów deficytowych pojawiają się zarówno hydraulicy, jak i fryzjerzy czy masarze. Co ciekawe- na tej liście znajdują się również kierowcy zawodowi: kierowcy autobusów, ciągników siodłowych i pojazdów ciężarowych.

Odbywające się 27 kwietnia 2016r. Metropolitalne Targi Pracy udowodniły ten fakt, pokazując jak wiele firm transportowych poszukuje pracowników.

Zatem skąd wynikają tak ogromne braki w tym zawodzie?
Pierwszym powodem jest bez wątpienia ilość wymaganych szkoleń. Wiadomym jest, że sam kurs prawa jazdy kategorii „C” bądź „D” nie wystarczy, aby rozpocząć pracę w zawodzie kierowcy. Konieczne jest jeszcze szkolenie Kierowcy Zawodowego- Kwalifikacja Wstępna bądź Kwalifikacja Wstępna Przyspieszona, a w przypadku kategorii „C” warto również odbyć szkolenie w zakresie kategorii „C+E” oraz szkolenie ADR. Osoby, które ukończyły wszystkie wymagane szkolenia często obawiają się braku możliwości znalezienia pracy. Dlaczego?


W środowisku przyszłych Kierowców Zawodowych wciąż przewija się opinia, że w przypadku braku doświadczenia nie znajdą oni pracy w swoim zawodzie. Nic bardziej mylnego!
Firmy transportowe, jak wszyscy, wiedzą, że należy iść z duchem czasu i dostosowywać się do obowiązujących trendów. Dlatego są one zainteresowane zatrudnieniem kierowców, którzy z łatwością poradzą sobie z nowymi technologiami stosowanymi w pojazdach, nowym ekologicznym stylem jazdy i otwartym podejściem do klienta. Wszystkie te predyspozycje posiadają młodzi kierowcy, którzy mają świeży, niezmanierowany sposób pracy i są obeznani we wszystkich nowinkach technicznych.

Firmy przewozowe zaczynają dostrzegać, a przede wszystkim doceniać młodych kierowców. Zwracają się one do OSK POLDEK z prośbą o rekomendację młodych kierowców kończących u nas szkolenia. Dlaczego? Młody kierowca posiada wszystkie niezbędne kwalifikacje: zapał do pracy, znajomość języków, a dzięki ukończonym szkoleniom- jest profesjonalnie przygotowany do pracy i na bieżąco z obowiązującymi przepisami. W takiego kierowcę warto zainwestować, dlatego bardzo często Pracodawcy sami decydują się na pokrycie kosztów szkoleń dla swoich pracowników. Wszystkie badania jednoznacznie wskazują, że Kierowca Zawodowy jest obecnie zawodem numer jeden- pożądanym, do tego dobrze płatnym. Należy zatem informować nowych kierowców o możliwościach, które przed sobą mają. Pokazać im, że po ukończonym szkoleniu faktycznie znajdą pracę. Istotna jest duża otwartość firm transportowych na młodych kierowców, pozwalająca im na zatrudnienie i rozwój.


OSK POLDEK od lat utrzymuje kontakt z kilkoma firmami transportowymi i czynnie pomaga swoim kursantom w znalezieniu pracy. Wiemy, że Kierowcy Zawodowi, którzy wychodzą spod naszych skrzydeł są bardzo dobrze przygotowani do pracy, profesjonalni i godni polecenia.


Dołącz do nas!

Facebook

Współpraca
polski klaster edukacyjny c rzetelna firma mono logo zak mono logo cos Fundacja Zapobiegania Wypadkom Drogowym