Kurs prawa jazdy kat. D dla posiadających kat. C

5000 

40 godzin praktycznej nauki jazdy w autobusie Autosan. Jazdy odbywają się średnio 2x w tygodniu. Harmonogram spotkań jest indywidualnie ustalany z kursantem po zakończeniu szkolenia teoretycznego.

20 godzin szkolenia teoretycznego w formie wykładów.

Możesz również skorzystać z e-learningu jako alternatywy dla wykładów stacjonarnych- dodaj do kursu.

Wybór należy od ciebie 🙂

Raty

Oferujemy elastyczne formy finansowania, które nie obciążają domowego budżetu w tym raty on-line oraz raty 0%.

Renomowani instruktorzy

Pasja, zaangażowanie i wieloletnia praktyka pozwalają efektywnie wykorzystać możliwości  kursantów

Nowoczesna flota

Nasze auta są takie same jak w PORD. Dzięki temu unikniesz stresu, a egzamin możesz potraktować jak kolejną jazdę.

Praktyczna nauka

Pasja, zaangażowanie i wieloletnia praktyka pozwalają efektywnie wykorzystać możliwości i potencjał kursantów

Opis

O kursie prawo jazdy kategorii D

Dla posiadających kategorię C prawo jazdy.

Kategoria C pozwoliła Ci sprawdzić, jak wygląda praca w transporcie, ale pewnie masz dosyć samotności. Dlatego dobrze, że rozważasz zawód kierowcy autobusu. Prawo jazdy kategorii D otwiera nowe perspektywy w poszukiwaniu pracy, która łączy się z poznawaniem nowych ludzi i podróżami.

Praca kierowcy autobusu wiąże się z większą odpowiedzialnością, ale też szeregiem dodatkowych korzyści. Możesz wybierać spośród ofert w liniach regularnych, a najbardziej pożądane są oferty pracy dla kierowców w ruchu turystycznym. To szansa na podróżowanie po całym świecie z ciekawymi ludźmi – i to na koszt firmy!

Doskonale wiesz, że prowadzenie pojazdu o dużych gabarytach jest fascynujące. Minusem jest ciągła samotność, z którą boryka się każdy kierowca ciężarówki. Dlatego uprawnienia kategorii D, pozwalają na kontynuowanie podróży dużym pojazdem, ale już nie w pojedynkę.

Aby jednak zarobkowo pracować jako kierowca autobusu, musisz oprócz kursu na kategorię D, ukończyć kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej dla kategorii D.  Dla Ciebie, zawodowego kierowcy żaden z tych etapów nie będzie skomplikowany.

Jakie uprawnienia zyskasz po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu państwowego?

Kategoria D prawa jazdy uprawnia do kierowania autobusem, zespołem pojazdów złożonym z autobusu oraz z przyczepy lekkiej (do 750kg DMC), pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM oraz ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym i zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej (do 750kg dmc).

21-24

Kiedy możesz przystąpić do kursu prawa jazdy kategorii D?

Aby rozpocząć kurs należy posiadać prawo jazdy kategorii C i mieć ukończone 24 lata. Jeżeli masz mniej niż 24 lata, ale w wieku 21 lat otrzymałeś kwalifikację wstępną lub w wieku 23 lat kwalifikację wstępną przyspieszoną, możesz przystąpić do kursu. Można również przystąpić do zdobycia uprawnień kategorii D w wieku 21 lat po ukończonej kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej, ale pracę kierowcy autobusu będziesz mógł wykonywać w ograniczonym zakresie (na regularnych liniach do 50 km).

wskazówka

Jeśli chcesz być zawodowym kierowcą, będziesz musiał ukończyć również kurs kwalifikację wstępną – dla osób w wieku 21-23 lata, lub wstępną przyspieszoną – dla osób, które ukończyły 24 lata. Każdy z tych kursów można rozpocząć na 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku.

Kursy kwalifikacji można odbywać jednocześnie, co pozwala łatwiej przyswoić teorię, ponieważ w wielu aspektach jest ona bardzo podobna. To również duża oszczędność czasu, który możesz przeznaczyć na szukanie ciekawych ofert pracy.

Promocja

Skorzystaj  z łączenia kursów - oszczędzaj czas i pieniądze 

Zakres kursu

Nauka praktyczna

Będziesz jeździł takim samym pojazdem jak na egzaminie!

Zajęcia praktyczne prowadzone są na autobusie Autosan Lider 1010T, który jest tym samym modelem autobusu, na którym odbywa się egzamin państwowy. Dzięki temu unikniesz stresu, a egzamin będzie dla Ciebie jak kolejna standardowa jazda.

Regularnie dbamy o stan techniczny oraz czystość naszych pojazdów, zapewniając tym samym komfortowe i bezpieczne warunki nauki.

Nauka teoretyczna

Ty decydujesz kiedy, gdzie i w jakim tempie nauczysz się teorii.

Masz do wyboru udział w wykładach stacjonarnych lub naukę z wykorzystaniem platformy e-learningowej. Zakres tematyczny pozostaje niezmieniony.

  • Jeśli preferujesz osobiste spotkania z wykładowcą – wybierz szkolenie stacjonarne. Spotkania odbywają się w siedzibie Ośrodka Szkolenia Kierowców Poldek w Gdańsku.
  • Jeśli zależy Ci na nowoczesnych rozwiązaniach i wygodzie nauki bez konieczności dojazdów, e-learning jest dla Ciebie. Ty decydujesz, kiedy, gdzie i w jakim tempie zdobędziesz wiedzę teoretyczną. Materiały na platformie są przekazywane w atrakcyjny sposób, wykorzystując lektora, tekst oraz zdjęcia. Po każdym etapie możesz sprawdzić swoją wiedzę, przechodząc ciekawy test.

Najczęściej zadawane pytania

Droga do zawodu kierowcy autobusu jest dość długa, ale warto podjąć te działania.  Perspektywa stabilnej pracy z satysfakcjonującym wynagrodzeniem jest kusząca. Średnie zarobki kierowcy autobusu wynoszą nawet 5000 zł, a  w firmach zajmujących się przewozem turystycznym stawka wynosi nawet 8000 zł.

Praca kierowcy autobusu charakteryzuje się brakiem sztywnych godzin wykonywania obowiązków zawodowych. Obowiązuje Cię elastyczny czas pracy, co sprawi, że  będziesz miał czas na realizację pasji i zainteresowań. Kierowcy autobusów często pracują również w nocy, a to oznacza, że będziesz dodatkowo otrzymywał bonus za pracę w godzinach nocnych, a także dzień wolny lub ekstra pieniądze za pracę w niedzielę i święta. Pracodawcy często oferują także dostęp do prywatnej opieki medycznej i ubezpieczenie na życie.

Niewiele osób posiada uprawnienia zawodowego kierowcy autobusu, co oznacza, że  bez trudu znajdziesz zatrudnienie. Uprawnienia kategorii D gwarantują dobrze płatną, obiecującą pracę. Co ważne w obecnych czasach, nie zaznasz tu wyścigu szczurów. Możesz spokojnie wykonywać swoją pracę, nie martwiąc się efektami i wynikami, jak to jest w dużych korporacjach. To inwestycja w przyszłość, która zapewni godne i ciekawe życie zawodowe.

 

1. Zapisz się na kurs

Zdecyduj jakie uprawnienia chcesz zdobyć i wskaż odpowiedni kurs. Wybierz metodę nauczania teorii (stacjonarnie lub e-learning). Następnie dokonaj wyboru dogodnego terminu przeprowadzenia kursu. Możesz zdecydować się na najbliższy termin, pozostawiając go bez zmian lub wybrać inny. Gdy chcesz ukończyć kurs szybciej, wybierz tryb ekspresowy. Aby równocześnie uzyskać inne uprawnienia, wybierz kurs uzupełniający. Wypełnij formularz, wybierz dogodną formę finansowania lub płatności.

2. Uzyskaj Profil Kandydata na Kierowcę

 

Musisz przejść obowiązkowe badania lekarskie, czego dowodem jest dokument potwierdzający dobry stan zdrowia oraz brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem. Do orzeczenia dołącz niezbędne dokumenty (kserokopię dowodu osobistego lub innego dokumentu pozwalającego na ustalenie tożsamości, kserokopię posiadanego prawa jazdy oraz kolorową fotografię). Komplet dokumentów wraz z wnioskiem dostarcz do starostwa powiatowego zgodnego z miejscem zameldowania (osobiście, listownie lub on-line).

 

3. Weź udział w kursie

Mając Profil Kandydata na Kierowcę oraz uregulowaną płatność za kurs, rozpoczynasz naukę teorii i praktyki. Zgodnie z wcześniejszym wyborem, teorii uczysz się stacjonarnie lub za pośrednictwem e-learnigu. Praktyczne umiejętności zdobywasz zgodnie z indywidualnie ustalonym harmonogramem. Przystępujesz do wewnętrznego egzaminu teoretycznego i praktycznego.

4. Zdaj egzamin państwowy

Po pozytywnym zdaniu egzaminu wewnętrznego, dokonaj opłaty za przystąpienie do egzaminu państwowego w wybranym Ośrodku Ruchu Drogowego i wybierz dogodny termin. Po zdaniu egzaminu państwowego możesz ubiegać się o wydanie prawa jazdy.

5. Uzyskaj prawo jazdy

Aby ubiegać się o wydanie prawa jazdy musisz złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy w wydziale komunikacji. Dostarcz niezbędne dokumenty i dokonaj opłaty. Po około dziewięciu dniach Twoje prawo jazdy będzie gotowe do odbioru. Wtedy możesz zacząć korzystać z nowych uprawnień.

Przed rozpoczęciem szkolenia musisz uzyskać tzw. Profil Kandydata na Kierowcę (PKK).

Wniosek składa się do Wydziału Komunikacji w miejscu zameldowania. Złożenie wniosku jest wolne od opłat skarbowych. Czas oczekiwania na wydanie indywidualnego numeru PKK to około 2 dni robocze.

Zapisując się na kurs on-line otrzymasz od nas niezbędne dokumenty. Możesz je również uzupełnić w biurze ośrodka lub samodzielnie pobrać i uzupełnić.

Aby uzyskać PKK kandydat na kierowcę musisz złożyć Wniosek o wydanie prawa jazdy. Do wniosku należy dołączyć:

  1. orzeczenie lekarskie oraz orzeczenie psychologiczne.

Skierowanie na badanie otrzymasz po dokonaniu wpłaty za kurs.

  1. kserokopię dowodu osobistego lub innego dokumentu pozwalającego na ustalenie tożsamości,
  2. kserokopię posiadanego prawa jazdy
  3. kolorową fotografię o wymiarach 3,5×4,5cm
Naszą dumą są zadowoleni kursanci!

Innym się udało, teraz czas na Ciebie!

Naszą dumą są zadowoleni kursanci, którzy po ukończeniu kursów dzielą się pozytywnymi opiniami na temat naszych wykwalifikowanych instruktorów, indywidualnego toku nauczania, atrakcyjnej cenowo oferty oraz możliwości uczenia się na pojazdach takich jak w PORD. Najbardziej cieszy nas fakt, że większość osób zdała egzamin za pierwszym razem i teraz spełniają swoje zawodowe marzenia!

Informacje dodatkowe
Wymagany wiek kursanta

ukończone 21 lat lub na 3 miesiące przed posiadając kwalifikacje wstępna

,

ukończone 23 lata lub na 3 miesiące przed posiadając kwalifikacje wstępna przyspieszoną

,

ukończone 24 lata lub na 3 miesiące przed

Profil Kandydata na Kierowcę PKK - Profil Kandydata na Kierowcę osoba zainteresowana uczestnictwem w kursie prawa jazdy, przed rozpoczęciem szkolenia musi uzyskać tzw. Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Profil ten można uzyskać w Starostwie Powiatowym (Wydziale Komunikacji) zgodnym z miejscem zameldowania.

wymagany

Ilość godzin praktycznych

40h

Ilość godzin teoretycznych

20h

Częst. zajęć praktycznych

średnio 2x w tygodniu

Forma zajęć teoretycznych

E-learning

,

Stacjonarne

Wymagane uprawnienia

Orzeczenie lekarskie Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami

wymagane

Orzeczenie psychologiczne Orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami

wymagane

Terminy rozpoczęcia

Terminy rozpoczecia kursu

Rozpoczynamy spotkanie inicjujące szkolenie o 15:00 w biurze ośrodka, ul. Pilotów 3, 80-460 Gdańsk.

Jeżeli masz pytania to skontaktuj się z nami:

Styczeń

10 stycznia
24 stycznia

Luty

07 lutego
21 lutego

Marzec

07 marca
21 marca

Kwiecień

04 kwietnia
11 kwietnia
25 kwietnia

Maj

09 maja
23 maja

Czerwiec

06 czerwca
20 czerwca

Lipiec

04 lipca
18 lipca

Sierpień

01 sierpnia
22 sierpnia
29 sierpnia

Wrzesień

12 września
26 września

Październik

10 października
24 października

Listopad

07 listopada
21 listopada

Grudzień

05 grudnia
19 grudnia

Najczęściej wybierane razem

5000 
149 
5149 
Za 2 szkolenia