Serwis korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.

Na początek PKK czyli Profil Kandydata na Kierowcę

Zgodnie z nowym przepisami, które weszły w życie 19 stycznia 2013 r., osoba zainteresowana uczestnictwem w kursie prawa jazdy, przed rozpoczęciem szkolenia musi uzyskać tzw. Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Profil ten można uzyskać w Starostwie Powiatowym (Wydziale Komunikacji) zgodnym z miejscem zameldowania.

Info Aby uzyskać PKK kandydat na kierowcę musi dostarczyć do Starostwa Powiatowego następujące dokumenty:

  1. Wniosek o wydanie prawa jazdy (wypełniamy w biurze naszego ośrodka )
  2. Pisemną zgodę rodzica lub opiekuna - jeżeli osoba nie ukończyła 18 roku życia (dotyczy kategorii AM, A1, B1, B)
  3. Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami
  4. Orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami ( dotyczy kategorii C1, C, C1+E, C+E, D1 oraz D prawa jazdy )
  5. Kolorową fotografię o wymiarach 3,5x4,5cm
  6. Kserokopię posiadanego prawa jazdy - jeżeli je posiada
  7. Upoważnienie - jeżeli uzyskanie PKK powierza się innej osobie

Starostwo w ciągu 2 dni roboczych od złożenia dokumentów przydzieli indywidualny Profil Kandydata na Kierowcę. Po otrzymaniu numeru PKK, należy niezwłocznie dostarczyć je do biura naszego ośrodka.

Pomagamy w załatwianiu formalności !

Kurs prawa jazdy kategorii AM

Kurs prawa jazdy kategorii AM


Kurs obejmuje 10 godzin teoretycznych oraz 10 godzin jazd. Prawo jazdy kategorii AM można otrzymać od 14 lat. Na kurs może zapisać się osoba na 3 miesiące przed podanym wiekiem za wcześniejsza zgodą rodzica lub opiekuna. Uprawnia do prowadzenia motoroweru oraz czterokołowca lekkiego.Kategoria AM prawo jazdy zastąpiła uprawnienia znane wcześniej jako karta motorowerowa. Jeśli nie ukończyłeś 18 roku życia to wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Cena kursu prawa jazdy: 700 zł
Jazdy dodatkowe: 45 zł


Zapisz się

Dowiedz się więcej

Kurs prawa jazdy kategorii A1

Kurs prawa jazdy kategorii A1


Nowa kategoria, wprowadzona wraz ze znowelizowaną ustawą o ruchu drogowym, która weszła w życie 19 stycznia 2013 roku. O kategorię A1 mogą ubiegać się osoby po ukończeniu 16 roku życia, jednak na kurs można zapisać się na 3 miesiące przed 16-tymi urodzinami – oczywiście za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Kurs na prawo jazdy kategorii A1 obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin praktycznej nauki jazdy.

Cena kursu prawa jazdy: 1450 zł
Jazdy dodatkowe: 55 zł


Zapisz się

Dowiedz się więcej

Kurs prawa jazdy kategorii A

Kurs prawa jazdy kategorii A2


Nowość, wprowadzona w znowelizowanej ustawie o ruchu drogowym, która weszła w życie 19 stycznia 2013 roku. To drugi stopień to prawdziwego, ciężkiego sprzętu motocyklowego. W tej kategorii granicą jest nie pojemność skokowa silnika, a moc maszyny. O prawo jazdy w kategorii A2 można ubiegać się po ukończeniu 18 roku życia. Na kurs można zapisać się na 3 miesiące przed osiemnastymi urodzinami, po przedstawieniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna.

Cena kursu prawa jazdy: 1450 zł
Jazdy dodatkowe: 60 zł


Zapisz się

Dowiedz się więcej

 

 

Wybierz pakiet kursów
Oszczędź nawet do 2700 zł

 

Kurs prawa jazdy kategorii A

Kurs prawa jazdy kategorii A


Z tą kategorią możesz wsiąść na pełnowymiarowe motocykle i zostać prawdziwym królem szos. Aby ją uzyskać, trzeba mieć co najmniej 20 lat, ale i to jest obwarowane dodatkowymi warunkami. Nieograniczony rodzaj motocykli ale ograniczenia wiekowe. Kategoria A uprawnia do poruszania się wszystkimi motocyklami, bez względu na pojemność silnika czy moc. O ten rodzaj prawa jazdy może ubiegać się osoba, która: - ukończyła 20 lat i dodatkowo co najmniej od dwóch lat posiada prawo jazdy kategorii A2; - ukończyła 24 lata, jeśli nie posiada prawa jazdy w kategorii A2 lub ma je krócej niż od dwóch lat.

Cena kursu prawa jazdy: 1450 zł
Jazdy dodatkowe: 60 zł


Zapisz się

Dowiedz się więcej

Kurs prawa jazdy kategorii B

Kurs prawa jazdy kategorii B


To najpopularniejsza kategoria prawa jazdy w Polsce, uprawniająca do poruszania się po drogach publicznych autami osobowymi. Aby ją uzyskać trzeba mieć ukończone 18 lat. Można jednak zapisać się na kurs już na 3 miesiące prze osiągnięciem pełnoletniości, ale za pisemną zgodą rodziców. Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony ( z wyjątkiem autobusu i motocykla), a także ciągnikiem rolniczym oraz pojazdem wolnobieżnym.

Cena kursu prawa jazdy: 1300 zł
Cena profesjonalnej godziny jazdy:
45 zł
(dla kursantów OSK POLDEK)
50 zł (dla pozostałych osób)


Zapisz się

Dowiedz się więcej

Kurs prawa jazdy kategorii B+E

Kurs prawa jazdy kategorii B+E


Prawo jazdy w tej kategorii może uzyskać wyłącznie osoba pełnoletnia, która posiada prawo jazdy kategorii B. Prawo jazdy w kategorii B + E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów, który jest złożony z pojazdu określonego w kategorii B oraz przyczepy, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 t. Prawo jazdy tej kategorii uprawnia też do poruszania się ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami). Szkolenie obejmuje 20 godzin nauki teoretycznej oraz 15 godzin nauki jazdy. Nauka odbywa się w nowoczesnym samochodzie marki Opel. Posiada on wszystkie udogodnienia które pozwolą Ci na naukę w komfortowych warunkach.

Cena kursu prawa jazdy: 1150 zł
Jazdy dodatkowe: 75 zł


Zapisz się

Dowiedz się więcej

 

 

Wybierz pakiet kursów
Oszczędź nawet do 2700 zł

 

Kurs prawa jazdy kategorii C

Kurs prawa jazdy kategorii C


Na kurs prawa jazdy kategorii C może się zapisać osoba, która ukończyła 21 lat lub na 3 miesiące wcześniej. Jeśli widzisz się w przyszłości w zawodzie kierowcy, ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Posiadając prawo jazdy kategorii C będziesz mógł kierować pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony (oprócz autobusu), a także ciągnikiem rolniczym oraz pojazdem wolnobieżnym. Jeśli chcesz ubiegać się o kategorię C musisz posiadać prawo jazdy kategorii B. W naszej ofercie znajdziesz również, kursy na kwalifikacje wstępne dla zawodowych kierowców.

Cena kursu prawa jazdy: 2199 zł
Jazdy dodatkowe: 80 zł


Zapisz się

Dowiedz się więcej

Kurs prawa jazdy kategorii C+E

Kurs prawa jazdy kategorii C+E


Jeśli kategorie prawa jazdy, które posiadasz, nie satysfakcjonują Cię lub nie spełniają oczekiwań pracodawcy, podnieś swoje kwalifikacje i zapisz się na kurs prawa jazdy C + E. Wystarczy, że masz już prawo jazdy kategorii C i ukończone 21 lat.Posiadając kategorię C + E będziesz mógł prowadzić pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t (z wyjątkiem autobusu), łącznie z przyczepą (przyczepami). Jednocześnie automatycznie nabędziesz uprawnienia dla kategorii B + E bez konieczności zdawania dodatkowych egzaminów.

Cena kursu prawa jazdy: 2199 zł
Jazdy dodatkowe: 90 zł


Zapisz się

Dowiedz się więcej

Kurs prawa jazdy kategorii D

Kurs prawa jazdy kategorii D


Kurs przeznaczony jest dla osób, które swoja przyszłość wiążą z byciem zawodowym kierowcą. Zapisać mogą się osoby, które ukończyły lub w ciągu najbliższych trzech miesięcy ukończą 24 lata. Kategoria D daje uprawnienia do kierowania autobusem. Aby zapisać się na kurs, trzeba już posiadać prawo jazdy kategorii B. Jeśli masz dodatkowo prawo jazdy kategorii C, kurs potrwa krócej i zapłacisz za niego sporo mniej. Szkolenie to 40h lub 60h nauki jazdy w zależności od posiadanej kategorii prawa jazdy.

Cena kursu prawa jazdy: 
2800 zł
(z prawem jazdy kat. C)
4100 zł(z prawem jazdy kat. B)
Cena profesjonalnej godziny jazdy:
80 zł
(dla kursantów OSK POLDEK)
100 zł (dla pozostałych osób)


Zapisz się

Dowiedz się więcej

Szkolimy kompleksowo- zdobądź nowe uprawnienia lub odśwież posiadane: